Zapaženi uspjeh porečke Špade na jakom međunarodnom natjecanju u Beogradu

Foto Mačevalački klub Špada Poreč

Protekli vikend održani su Europski kup za mlađe dobne skupine i Trofej Crvene Zvijezde za seniore u mačevanju. Za veći dio natjecatelja porečkog MK Špade to je bio prvi start u novoj sezoni, a prva generacija porečkih mačista po prvi put nastupila je u seniorskoj kategoriji.

U dobnoj skupini do 10 godina Mia Kolar i Tari Hodžić izgubili su samo za nekoliko bodova borbe u četvrtfinalu i zauzeli 6. i 7. mjesto.
Tia Karabašić i Vito Hodžić uz iznimno kvalitetno mačevanje također su stigli samo jedan korak od podiuma, zauzevši svaki 5. mjesto.
U dobnoj skupini do 14 godina u maču Alem Juskoski zauzeo je treće mjesto, a u sablji je osvojio zlatnu medalju.

Prva generacija mačista koja je krenula u Poreču trenirati mačevanje prije sedam godina po prvi put je nastupila u seniorima i to sa zapaženim rezultatom. David Mahne i Nina Sladonja imali su dovoljno pobjeda u skupini da nastave natjecanje u direktnoj eliminaciji, a u disciplini sablja David je zauzeo visoko drugo mjesto.
Novi trener MK Špada Denis Potapenko, višestruki osvajač medalja europskih i svjetskih prvenstva i kupova u maču, dokazao je svoju visoku klasu i osvojio brončanu nagradu.