U Općini Tar-Vabriga uspješno je završen edukativni program degustacije maslinovog ekstra djevičanskog ulja, tijekom kojeg je održano 20 stručnih degustacijskih sesija u suradnji s organizacijom OLEA – Organizatori laboratorija za stručne kušače.

Ovaj program predstavlja važan korak u jačanju znanja i stručnosti u području maslinarstva i kulture maslinovog ulja, a sudionicima je omogućio stjecanje novih kompetencija koje će doprinijeti daljnjem razvoju i promociji vrhunske kvalitete maslinovog ulja na području Tar-Vabrige i šire.
Sudionici su zahvalili organizaciji OLEA – Organizatori laboratorija za stručne kušače na profesionalnosti, stručnosti i znanju koje su podijelili tijekom ovog edukativnog programa.
Posebna zahvala upućena je i Sanji Žužić, direktorici Turističke zajednice Općine Tar-Vabriga, na stalnoj dostupnosti i podršci koja je omogućila realizaciju ovog važnog projekta.
Zahvale su upućene i stručnjacima koji su sudjelovali u provedbi programa:
Enzo Cecacci, predsjednik OLEA-e
Giorgio Sorcinelli, voditelj panela OLEA
Costantino Piermaria, tajnik OLEA
Agroturist Vodnjan, Lea Komel i Ester Geissa Đurić
Završetkom ovog programa sudionici su napravili važan korak na svom profesionalnom putu u svijetu maslinovog ekstra djevičanskog ulja, s ciljem daljnjeg promicanja kulture i kvalitete ovog vrijednog proizvoda.
Direktorica Turističke zajednice Općine Tar-Vabriga Sanja Žužić istaknula je važnost ovakvih edukacija za razvoj lokalne eno-gastronomske scene.
„Završetkom 20 degustacijskih sesija maslinovog ekstra djevičanskog ulja uspješno smo priveli kraju važan edukativni program koji predstavlja značajan korak u jačanju znanja i stručnosti u području maslinarstva i kulture maslinovog ulja. Ova suradnja s organizacijom OLEA omogućila nam je stjecanje vrijednih kompetencija koje će doprinijeti daljnjem razvoju i promociji vrhunske kvalitete maslinovog ulja na našem području. Turistička zajednica Općine Tar-Vabriga i ubuduće će podržavati inicijative koje povezuju edukaciju, lokalne proizvođače i promociju naše eno-gastronomske baštine“, poručila je Žužić.
#tarvabriga #maslinovoulje #istramaslinari #istra #gastronomija #istravijesti #olea #enogastronomija #istrapoljoprivreda #istraterramagica
VIŠNJAN: ChatGPT kao psiholog – genijalna ideja ili opasan eksperiment? Predavanje ovog petka u Zvjezdarnici
Skandal u pulskoj bolnici: Medicinska sestra osumnjičena da je krala nakit pacijentima, reagirala Komora
Zbog pranja novca u Istri šestero uhićenih: Agentica za nekretnine prevarila strance za najmanje 600.000 eura





