in

Župni zbor Sv. Martina iz Tara na hodočašću u Austriji: Pjesmom povezali Salzburg, Saalfelden i Zell am See

Župni crkveni zbor Župe Sv. Martina iz Tara, predvođen župnikom Ivanom Princem, proteklog je vikenda boravio na hodočašću u Austriji, koje je ostvareno na poziv prijatelja Ive Vukovića iz Saalfeldena, koji ima kuću u Rogovićima.

Tijekom boravka zbor je posjetio Salzburg, gdje su obišli crkvu sv. Andrije, u sklopu Hrvatske katoličke župe blaženog Alojzija Stepinca.

Putovanje je nastavljeno u Saalfelden, gdje su članovi zbora pjevanjem sudjelovali na misi na njemačkom jeziku, a u nedjelju su pjevali i na misi na hrvatskom jeziku u župnoj crkvi sv. Hipolita u gradu Zell am See.

Ovo putovanje nije bilo samo hodočašće, već i prilika za druženje, razmjenu iskustava te upoznavanje novih krajeva i ljudi, prenijeli su nam članovi zbora.

Istaknuli su kako su ih domaćini dočekali iznimno srdačno, a cijeli je vikend protekao u znaku zajedništva, pjesme i lijepih susreta koji će se dugo pamtiti.

Veliku zahvalnost za realizaciju ovog putovanja župni zbor upućuje sponzorima: Općini Tar-Vabriga, Turističkoj zajednici Općine Tar-Vabriga te Ivi Vukoviću, čijom je podrškom ovo hodočašće uspješno ostvareno.

 

#TarVabriga #ŽupniZbor #SvetiMartin #Hodočašće #Austrija #Salzburg #Saalfelden #ZellAmSee #CrkveniZbor #Istra

Koliko dobro poznajete Istru? Ultimativni istrijanski kviz stiže u Sv. Lovreč – Prijave otvorene

studio sonda

POREČ/VIŽINADA: Sean Poropat iz Sonde u New Yorku u žiriju jedne od najutjecajnijih svjetskih nagrada za dizajn