in

Inspekcija objavila: Salame poznatog proizvođača povlače se iz svih trgovina u zemlji

Foto andreas160578 za Pixabay - ILUSTRACIJA

Opoziv proizvoda tvrtke iz Varaždina – Pureći parizer classic 500 g i sendvič narezak sa sirom 500 g

Državni inspektorat Republike Hrvatske obavještava potrošače o opozivu proizvoda Pureći parizer classic 500g proizvođača – tvrtke Koka iz Varaždina, upotrijebiti do 27.08.2025, zbog alergena (soja) koji nije naveden na deklaraciji proizvoda.

Državni inspektorat također izvještava o opozivu proizvoda Sendvič narezak sa sirom 500 g, upotrijebiti do 24.08.2025, zbog alergena (soja) koji nije naveden na deklaraciji proizvoda.

S obzirom da na ovim proizvodima nije označen alergen soja, proizvodi mogu predstavljati rizik po zdravlje potrošača osjetljivih na isti dok ga osobe koje nisu alergične mogu i dalje upotrebljavati bez ograničenja.

Proizvodi nisu u skladu s Uredbom 178/2002 o utvrđivanju općih načela i uvjeta zakona o hrani, osnivanju Europske agencije za sigurnost hrane te utvrđivanju postupaka u područjima sigurnosti hrane i Uredbom (EZ) br. 1169/2011 Europskog parlamenta i Vijeća od 25. listopada 2011. o pružanju informacija o hrani potrošačima, kojom se izmjenjuju i dopunjuju Uredbe (EC) br. 1924/2006 i (EC) br. 1925/2006 Europskog parlamenta i Vijeća Direktive 2000/13 / EZ Europskog parlamenta i Vijeća, Direktive Komisije 2002/67 / EZ i Direktive Komisije 2002/67 / EZ 2008/5 / EZ i Uredbe Komisije (EZ) br. 608/2004.

Proizvođač spomenutih proizvoda je tvrtka Koka iz Varaždina.

Izvor Hapih.hr

#opozivproizvoda #koka #varaždin #parizer #narezak #soja #alergen #državniinspektorat #sigurnosthrane #crnakronika

Foto Općina Vižinada - Novi asfalt po naseljima

Vižinada asfaltirala brojne ceste – Evo koja su naselja na redu u rujnu