in

TAR: NIVIO STOJNIĆ, kandidat za načelnika: Spreman sam nastaviti raditi za dobrobit općine i još bolji životni standard svojih sumještana

Nivio Stojnić, dugogodišnji načelnik Općine Tar-Vabriga, uslijed prošlogodišnjeg istupanja iz IDS-a nakon gotovo 30-godišnjeg članstva, na ovim se lokalnim izborima kandidirao kao nezavisni član grupe birača.

-Koncem 2007. godine postao sam načelnik mlade Općine Tar-Vabriga. Bio je to veliki izazov za mene, no primio sam se posla i danas mogu ponosno reći da je naša općina mali grad. U svom sam radu nastojao uvažiti sve želje ali prvenstveno potrebe svojih sumještana. U 14 godina koliko obavljam funkciju načelnika prepoznao sam potrebe ali i potencijale našeg mjesta I nastojao ga urediti na način da bude prigodan za život i boravak.

Prometna infrastruktura, ceste, hortikulturno uređenje mjesta, kulturni i zabavni sadržaji i poticanje razvoja privatnog smještaja samo su dio ostvarenih projekata koji godišnje privlače sve više i više turista i čine naše mjesto jedno od najpoželjnijih za boravak.

Poticaji mladim obiteljima, poduzetnicima, donošenje prostorno-planske dokumentacije i infrastrukture omogućava našim mladima da ovdje žive i rade, ističe Stojnić.

Redovno se, dodaje kandidat za načelnika, isplaćuju naknade u visini od 2.000 kuna za svako novorođeno dijete. Najmlađi polaze predškolski program u dvije odgojno-obrazovne ustanove, DV MORSKI KONJIĆ i talijanski DV PAPERINO.

-Rad šest skupina omogućava da sva djeca s područja naše općine budu primljena u vrtić, čime je roditeljima omogućen rad. Mjesečno se za rad vrtića izdvaja oko 270.000 kuna a imamo mjesta za rad još jedne vrtićke skupine od 20-ak djece.

Poznati smo po raznim pomoćima – od podmirenja troškova boravka u vrtiću do marende u osnovnoj školi za potrebite sukladno socijalnim kriterijima, zatim financiranje raznih programa iznad standarda u Osnovnoj školi Tar-Vabriga među kojima je zasigurno najpotrebniji upravo program produženog boravka za zaposlene roditelje za kojeg godišnje izdvajamo oko 300.000 kuna godišnje; financiranje udžbenika; prijevoza srednjoškolaca do 100-postotnog iznosa cijene koštanja mjesečne autobusne karte što godišnje iznosi 250.000 kuna; sufinanciranje rada klubova i udruga – sve kako bi naši najmlađi što kvalitetnije provodili svoje slobodno vrijeme. Sve to imamo, naglasio je Stojnić.

Našim umirovljenicima u socijalnoj potrebi nastoji se pomoći mjesečnim novčanim pomoćima, a blagdane uljepšati prigodnim jednokratnim naknadama u visini od 200 kuna što godišnje iznosi gotovo 200.000 kuna.

-Sufinanciramo boravak u Domu za starije i nemoćne osobe Poreč, a mjesečno podmirujemo troškove kućne njege i pomoći što ih odrađuje Zdravstvena ustanova Eleonora, a koje ne pokriva zdravstveno osiguranje.

Iznos od oko 130.000 kuna godišnje izdvaja se za sufinanciranje Hitne medicinske pomoći iznad standarda, dodatno zapošljavanje radnika Nastavnog zavoda za hitnu medicinu Istarske županije te za pokriće troškova najma stana za jednu liječnicu i medicinskog tehničara Nastavnog zavoda. Sve to kako bi se našim sumještanima i gostima koji borave na našem području pružila što adekvatnija hitna medicinska pomoć u slučaju potrebe, veli nezavisni kandidat.

U svom je radu nastojao pokriti sva područja i u što većoj mjeri pomoći svojim sumještanima.

-Vjerujem da sam u svom radu imao i nenamjernih propusta, ali siguran sam da ste svi prepoznali rad i trud u vođenju naše Općine Tar-Vabriga, moju susretljivost i komunikativnost, načelnika čija su vrata uvijek svima otvorena i koji je uvijek spreman svakoga poslušati i naći rješenje za svaki problem.

I dalje sam fokusiran na rješavanje konkretnih i stvarnih problema u mjestu i održavanje postignutog standarda života svih sumještana. U svojoj predizbornoj kampanji ne dajem lažna obećanja – u mom program su ostvarivi projekti i investicije.

Vjerujem da ćete me i dalje podržati. Nastavimo zajedno, jer zajedno možemo učiniti puno, zaključio je Nivio Stojnić.

Pozvao je sumještane da u nedjelju, 16. svibnja, izađu na lokalne izbore I zaokruže njegovu listu broj 1 –  NIVIO STOJNIĆ

U nastavku donosimo njegov predizborni program za iduće četiri godine:

1.  KOMUNALNI SUSTAV – provedba 2. faze izgradnje kanalizacijskog sustava u naselju Perci; dovršetak izgradnje kanalizacijske mreže u naseljima Rošini, Gedići, Barbići i Parencani; rekonstrukcija postojeće prometnice DC75 od rotora kod Karting staze do rotora Vabriga; izgradnja rotora na DC75 – Tar-Tarska vala; nastavak proširenja i rekonstrukcije (zamjene) zastarjele vodovodne mreže; izgradnja novog dijela komercijalnog gata (rive) u Santa Marini u dužini od 60 m (pod upravom Lučke uprave Poreč) te javne plaže u Tarskoj  vali

2.  PROSTORNO PLANIRANJE – usvajanje nove prostorno-planske dokumentacije sa proširenjem granica građevinskog područja naselja za sva općinska naselja sukladno zakonskoj regulativi (PPU i UPU)

3.  GOSPODARSTVO i TURIZAM – razvoj obrtništva i poduzetništva; dovršetak gradnje ribarske luke Santa Marina (investira i upravlja Lučka uprava Poreč – projekt financiran od strane Ministarstva poljoprivrede) te sanacija ribarskog gata (riva) u Tarskoj vali za potrebe ribara i lokalnog stanovništva; izgradnja radne zone s ciljem razvoja što većeg broja malih i srednjih obrta i poduzeća te otvaranje novih radnih mjesta; poticanje razvoja ruralnog i seoskog turizma, cjelogodišnjeg zdravstvenog turizma,  obiteljskog, sportskog i tematskog turizma; poticanje otvaranja malih obiteljskih objekata za turizam; promicanje Općine kao turističke destinacije s naglaskom na privatni smještaj

4.  MLADI: STANOGRADNJA – projektiranje stanova za mlade obitelji na lokaciji u Barbići na k.č. 775/19 k.o. Frata

5.  DRUŠTVENE DJELATNOSTI – zadržati postojeći standard

6.  SOCIJALA i ZDRAVSTVO – zadržati postojeći standard

7.  SPORT – izgradnja sportske dvorane s bazenom i dodatnog nogometnog terena na lokaciji kod nogometnog igrališta; uređenje atletske staze sa fitness opremom i sadržajima za djecu i sve ostale na otvorenom na lokaciji ispod DV MORSKI KONJIĆ; uređenje parka u Vabrigi s igralima za djecu te fitness opremom za mlade i starije osobe te dovršetak uređenja parka sa istim sadržajem u naselju Rošini; nastavak uređenja i opremanja tematskih biciklističkih i pješačkih ruta (rute maslina i dr.); natkrivanje boćališta

8.  EKOLOGIJA I ZAŠTITA PRIRODE – povećanje standarda i razvoj projekata za zaštitu okoliša; nastavak rada na projektima iz programa alternativnih izvora energije; saniranja divljih odlagališta; podjela spremnika za odvojeno prikupljanje otpada svim kućanstvima i gospodarskim objektima; postavljanje e-punionica za e-vozila u naselja Tar, Vabriga, Rošini; zaštita starih lokva i izvora vode; provedba programa sadnje stabala za povećanje zelenih površina, te zaštita starih stabala

9.  POLJOPRIVREDA I RIBARSTVO – provedba programa raspolaganja državnim poljoprivrednim zemljištem; nastavak ulaganja u stvaranje novih poljoprivrednih nasada kroz sufinanciranje rada poljoprivrednih udruga na području Općine, posebno vinarstva, maslinarstva te povrtlarstva; potpora projektima putem Lokalnih Akcijskih Grupa (LAG i LAGUR); održavanje starih poljskih i šumskih puteva; dovršetak izgradnje sustava navodnjavanja poljoprivrednih površina u naselju Rošini

10. KULTURA I TRADICIJA – zaštita i promocija kulturnih dobara (eko-muzej Kaštel Tar, ribarski muzej u sklopu Ribarske kuće u Santa Marini, arheološke-rute i dr.); održavanje kulturnih manifestacija usmjerenih na očuvanju kulturne baštine našeg lokaliteta; organizacija škole xilografije sa zakladom PRICA; poticanje i sufinanciranje izdavaštva iz lokalne kulture, tradicije i povijesti; zaštita i promocija istrovenetske tradicije i govor Tara i Vabrige 

Sponzorirani članak

KAŠTELIR: Nositelj IDS-ove liste ĐULIJANO PETROVIĆ: U planu novi vrtić s jaslicama te rekonstrukcija trgova i opasnog raskrižja u Labincima

NOVIGRAD: SRK Erik Radin organizira eko akciju čišćenja podmorja