Porečani u Sesvetama zaradili dva jako važna boda – slijedi put u Francusku

Velika i jako bitna dva boda donose porečki rukometaši trenera Dinka Đankovića s gostovanja u Sesvetama, gdje su unaprijed odigrali susret 3. kola Paket 24 Premijer lige, protiv ekipe MRK Sesvete. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme vodili su porečki rukometaši, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 12:14 u korist Porečana.

U drugom poluvremenu domaćini iz Sesveta stišću sve više i stižu rezultat, pa i prelaze u vodstvo, ali se do kraja susreta igralo doslovno gol za gol. Ipak, u zadnjem napadu domaćina Porečani su se obranili s igračem manje, a Filip Perić je gotovo sa zvukom sirene iz kontre zabio pogodak za pobjedu 30:31.

Porečane je predvodio opet nepogrešiv kapetan Matija Rađaković s 13 pogodaka iz isto toliko pokušaja, Luka Moslavac zabio je 5, a Tim Thoss i već spomenuti Filip Perić po 4 gola u mrežu domaćina.
Kod domaćina iz Sesveta najprecizniji su bili Krešimir Krešić sa 9, te Leon Strbad s 8 pogodaka, priopćeno je iz Rukometnog kluba Poreč.

3. kolo Paket 24 Premijer lige
MRK Sesvete – RK Poreč 30:31(12:14)

MRK Sesvete:Pranjić, Krndelj 4, Mršić 1+1, Potnar, Matić, Papić 2, Šehić, Strbad 7+1, Jurakić 1, Kuraja, Vušić 4, Panjan (7), Perković, Krešić 7+2, Vrpoljac 1, Rukavina

RK PorečB :Muranović, Sakić, Mataija 2, Medved, Lugar, Thoss 4, Perić 4, Ševo (1+1), Petrov 1, Filipović, Mišić, Rađaković 7+6, Plovanić, Moslavac 5, Subotić (2), Zujić 2

Rukometaši RK Poreča već u petak rano ujutro putuju u francuski Aix en Provence, gdje će u subotu, 5. listopada, s početkom u 19 sati odigrati prvi susret 2. kola EHF kupa protiv ekipe PAUC handball.

FUNTANA: Prva likovna kolonija privukla djecu i umjetnike

PRILIKA ZA IZLET NA BRIJUNE: Uskoro počinju Dani otvorenih vrata koji nude izrazito povoljne cijene za sve